Par Vesthailendas baltiem terjeriem

Vesthailendas baltie terjeri parasti tiek saukti par Vestijiem. Pirmās rakstiskās ziņas par Vesthailendas baltajiem terjeriem datētas ar 16. gadsimtu. Šīs šķines suņi tolaik bija izcili medību suņi un spēja kontrolēt lapsu, ūdru un citu dzīvnieku un grauzēju populāciju. Tagad Vestiji, galvenokārt, ir mājas mīluļi.


Vesthailendas baltais terjers ir izturīgs un kompakts, enerģisks un labi sabalansēts. Taču
Vestiji var būt uzņēmīgi pret sekojošām slimībām - kurlumu, ceļa skriemeļa izmežģījumiem un alerģiju.

Pēdējā laikā Vestiji kļuva par vienu no populārākajām šķirnēm. Tie ir inteliģenti un parasti rāda labas manieres. Vestiji ir rotaļīgi, bet var būt klusi un apņēmīgi.

Vestiji ir enerģiski un dedzīgi. Tie ir īsti ģimenes biedri, bet nav ļoti ieinteresēti glāstos un apskāvienos. Rejot tie brīdina par briesmām, kā arī tie ir labi sargsuņi. Vestiji ir brīnišķīgi mājas mīluļi, kuri vēlas, lai tie būtu vienīgie mīluļi jūsu mājās. Tie labi satiek ar bērniem, kas ir vecāki par desmit gadiem un kuri labi izvedās. Vestiji var būt prasīgi un pārliecinoši un uzrāda patiesas terjeru iezīmes. Viņiem ir tendence iekost, ja tos sakaitināja. Vesthailendas baltie terjeri ir sociāla, jautra un mīloša šķirne, kas vislabāk iedzīvojas aktīvā un vērīgā mājsaimniecībā. Šī maza šķirne lieliski iederas ģimenē ar vai bez bērniem un mājdzīvniekiem.

Par Kinga Čārlza spanieļiem

Informācija tiks papildināta...

Vestiju grumings

Vesthailendas baltiem terjeriem ir cieta spalva ar pavilnu. Mati ir taisni, asi un izturīgi, bet pavilna ir bieza, pūkaina un mīksta. Spalva ir izcili baltā krāsā, kas ļauj šai šķirnei izskatīties ļoti eleganti.

Vestiju spalva ir jāķemmē 2 reizes nedēļā. Ja Vestijs nav izstāžu suns, tad pirmo reizi suns ir jāved pie friziera 16 nedēļu vecumā un otro reizi pēc 6-8 nedēļām pēc pirmā friziera apmeklējuma. Vestijiem jāveic profesionāls trimings ne mazāk kā 4 reizes gadā. Ja Vestijs, savukārt, ir izstāžu suns, tad gruminga salons ir jāapmeklē regulāri ik pēc 4 nedēļām. Vesthailendas baltos terjerus ir jāmazgā tikai pēc nepieciešamības, tāpēc ka šīs škirnes suņiem ir nosliece uz sauso ādu.  

Kinga Čārlza spaniela grumings

Informācija tiks papildināta...